İletişim Bilgileri

Bilkent city hospital

L

Bilkent Entegre Sağlık Kampüsü, 1.2 milyon metrekare kapalı alanı ile şu an için Avrupa’nın en büyük sağlık kampüsüdür. Bu projede 6 adet poliklinik binasının mekanik tesisat taahhütünü yapan alt yüklenici firma için tesisat malzemeleri tedariği sağlanmıştır. Isıtma-soğutma tesisatı ana hat kollektör bağlantıları ,branşman hatları tesisat malzemeleri,FCU cihazları gidiş ve dönüş hatları vanaları,yangın ve kullanım suyu […]

Bilkent Entegre Sağlık Kampüsü, 1.2 milyon metrekare kapalı alanı ile şu an için Avrupa’nın en büyük sağlık kampüsüdür.

Bu projede 6 adet poliklinik binasının mekanik tesisat taahhütünü yapan alt yüklenici firma için tesisat malzemeleri tedariği sağlanmıştır.

Isıtma-soğutma tesisatı ana hat kollektör bağlantıları ,branşman hatları tesisat malzemeleri,FCU cihazları gidiş ve dönüş hatları vanaları,yangın ve kullanım suyu depoları için vana gurupları,klima santralleri-soğutma kuleleri-ısı pompaları tesisat sistemleri akış kontrolü için ürünlerimiz kullanılmıştır.

Kullanılan ürünler şu şekildedir ;

Küresel flanşlı vanalar,Kelebek vanalar,pirinç dişli küresel vanalar,pirinç pislik tutucular,Flanşlı pislik tutucular,balans vanaları,flanşlı çalpara çek valfler,flanşlı yaylı çekvalfler,pirinç yaylı çek valfler,kaynak boyunlu kompansatörler,kauçuk kompansatörler,metal körüklü kompansatörler,pirinç dişli emniyet ventilleri,basınç düşürücü vanalar

Kelebek vanalar kendi içerisinde nikel klapeli ve paslanmaz klapeli olarak ayrılmakta

Bağlantı şekli lug ve wafer olarak iki şekilde de kullanılmıştır

Dn150 çap a kadar El ile kumandalı,daha büyük çaplarda ise dişli kutulu(redüktörlü) kelebek vana ürünleri tercih edilmiştir.

 

Projede DN600’lük büyük çapta ana hat boruları kullanılmıştır. Dn 200 ve Dn250 çapında kollektör borularında projeye ve sisteme uygun şekilde tüm vana çeşitleri kullanılmıştır.

Flanşlı bağlantı yapılan borularda basınç kaybının az olması istenilen hatlarda küresel vanalar tercih edilmiştir;yine flanşlı bağlantı tercih edilen ve montaj alanı kısıtlı olan hatlarda kelebek vanalar kullanılmıştır.

Kelebek vanaların büyük çaplı olanları kontrol kolaylığı açısında dişli kutulu tercih edilmiştir.

Dişli kutusu uygulaması,kelebek vanaların wafer ve lug bağlantı şekillerinin ikisi içinde kullanılabilir.

Yangın tesisatı ve ısıtma tesisatı hatlarında kompansatör ürünleri kullanılmıştır.

Sprinkler ürünlerinin bağlantısı için flexible çelik bağlantı hortumu kullanılmıştır.Asma tavan uygulamalarında projeye uygun bağlantı yapmak için 50cm,70cm ve 100 cm boylarında flexible bağlantı hortumları bulunmakta.

Sprinkler ürünleri otopark kullanımı,asma tavan kullanımı ve duvar kullanımı için ayrı tiplere ayrılmıştır.Bu tipler ;Upright,Pendent ve Sidewall şeklinde adlandırılmıştır.Asma tavan montajı için rozet ve flex hortum kullanımı uygundur.Farklı mekan uygulamaları için tepkime hızları ve etkili mesafesine göre de çeşitli sprinkler bulunmaktadır.

Sistemin sağlıklı ve dengeli çalışması için debi ayar vanaları da kullanılmıştır.Statik balans vanası ve dinamik balans vanası farklı tesisat guruplarında kullanılmıştır.